OSKİ ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

24 Eylül 2020 Perşembe

Haberi Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü yeni alınan araçlarla filosunu güçlendirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, toplam 54 milyon lirayı bulan araçların 2,5 yıl içerisinde yapacağı çalışmalarla kendisini amorti edeceğini söyledi.
 
Ordu Büyükşehir Belediyesi, araç filosuna dahil ettiği 95 yeni iş makinesiyle gücüne güç kattı. Makine parkına ilave olarak alınan yeni araç ve ekipmanlar, düzenlenen törenle hizmete girdi. Altınordu Ayışığı Otoparkı’nda düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Genel Sekreter Coşkun Alp, OSKİ Genel Müdürü Murat Us,AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Milliyetçi Hareket Partisi Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“ORDU’NUN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYORUZ”
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler, göreve geldikleri günden bu yana kendi kendine yeten bir büyükşehir olma noktasında önemli adımlar attıklarını belirtti. Başkan Güler, “Biz göreve geldiğimizde, ‘Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu’ sloganıyla hizmete başladık. Düşünerek yeni kaynaklar, yeni hizmet sahaları ve istihdam konusunda sorunları belirledik. Daha sonra üretim aşamasına geçip, asfalt, kaldırım, sözleşmeli tarım, turizm ve üstyapı konularında yeni sahalar açtık. Şimdi ise yarış halinde ilimizin çehresini değiştiriyoruz” dedi.
 
“CUMHURBAŞKANIMIZIN BELEDİYECİLİK MODELİNİ ORDU’DA UYGULUYORUZ”
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte başladıkları belediyecilik vizyonunu Ordu’da uygulamaya koyduklarını vurgulayan Başkan Güler, “Sayın Cumhurbaşkanımızla 1994 yılında İstanbul’da başlattığımız belediyecilik çalışmalarımızda, insan, kaynak ve para yönetimi başlıklarıyla 3 noktaya önem vermiştik.  Ordu’da ihtiyaçlarımızı tespit ederek, insan, para ve kaynak yönetimiyle bunları nasıl yapacağımıza karar verdik. İş makineleriyle ilgili kiralama ve satın alma arasındaki farkları ortaya çıkardık. Bu makinelerin satın alınarak daha ekonomik olduğunu gördük ve mal sahibi olduk” diye konuştu.
 
“95 ADET İŞ MAKİNESİ VE ASFALT PLENTİ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”
 
Yapılan hesaplamalara göre hizmete alınan araçların belediyeye artı bir katma değer sağlayacağını dile getiren Başkan Güler, “İl genelinde yapacağımız çalışmalarla birlikte, 2.5 yılda iş makinelerinin maliyetini çıkarabileceğiz. Bu belediyemiz açısından önemli bir adım. Burada 95 iş makinemiz var. Bir de asfalt plenti aldık. Onu imkan olmadığı için buraya getiremedik. Şimdi yolumuzu kendimiz yapıyoruz. Taş ocaklarını aldık. İhalelerle yapılacak olan asfaltı kendimiz yapıyoruz. Şu an bütün anlaşmalarını yapıyoruz. Bu işlemlerle birlikte müteahhit karı da bize kalacak. İnsan, para ve kaynak yönetimiyle birlikte bu çalışmalardan da üçte bir oranında kar sağlamış olacağız” şeklinde konuştu.
 
 
OSKİ’YE 50 ADET YENİ ARAÇ VE İŞ MAKİNESİ KAZANDIRILDI
 
Hizmete alınan araçlarla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Araç ve iş makinelerinin 50 adeti OSKİ Genel Müdürlüğümüz, 28 adeti Fen İşleri Dairesi 17 adeti ise Parklar ve Yeşil alanlar Dairesi Başkanlığımız bünyesinde hizmet verecek. OSKİ bünyesine, 5 adet vidanjör, 4 adet kuka, 12 m3 ve 8 m3 9 adet damperli kamyon, 1 vinçli araç, 22 tonluk ekskavatör, 2 adet forklift, 2 adet 14 ton lastikli ekskavatör, 16 adet kazıcı yükleyici, 3 adet mini kazıcı yükleyici, 1 adet açık kasa kamyon, 3 adet kayıp kaçak arabası, 2 adet çift kabin kamyonet ve 1 adet yakıt tankeri olmak üzere toplam 50 adet araç ve iş makinesi kazandırdık” şeklinde konuştu.
 
MİLLETVEKİLİ YEDİYILDIZ: “BAŞKANIMIZA İNANIYOR, GÜVENİYORUZ”
 
Törende bir konuşma yapan AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise “Bu iş makinelerinin hizmete alınmasında başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu araç ve ekipmanlarla birlikte ilimizde kapısına yol ve su gelmeyen ev kalmayacak. Ben bu konuda sayın büyükşehir belediye başkanımıza inanıyor ve güveniyorum. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın desteğiyle, Bolaman Havzası projesinin de onayı alındı. Tam 300 milyon dolarlık bir proje, Ordu’nun 8, Tokat’ın ise 3 ilçesine hizmet verecek. İnşallah bu büyük proje 2021 yatırım programına alınacak ve yürüyecektir” dedi.
 
VALİ VEKİLİ BALLI: “GURURLA TAKİP EDİYORUZ”
 
Ordu Vali Vekili Ekrem Ballı ise “Bu 95 iş makinesini bir araya getirmek ve hizmete 2 çok kolay bir iş değil. Sayın başkanımızın engin devlet tecrübesiyle Ordu’ya kazandırarak hizmete aldı. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu iş makineleri ilimizde ihtiyacını hissettiğimiz altyapı hizmetlerinin iyileştirilmesinde ve giderilmesinde aktif bir rol oynayacaktır. Sayın başkanımız göreve başladığı günden bu yana altyapı konusunda yaptığı çalışmaları gururla takip ediyoruz. Valiliğimizle ve belediyelerimizle birlikte uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
 
Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü İsmail Çiçek, kurdele kesim töreni öncesi sahneye çıkarak dua yaptı. Sonrasında ise protokol üyelerinin katılımıyla birlikte hizmete alınan araçlarla ilgili kurdele kesim töreni düzenlendi.

FOTOĞRAF GALERİSİ


DİĞER HABERLER


Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ordu ili genelindeki içme suyu sorunlarının çözülmesi talimatları doğrultusunda, Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğ&uum

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) içme suyu çalışmalarına Akkuş ilçesi Çayıralan Mahallesinde devam ediyor. Çayıralan Mahallesinde yaşayan

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Ordu’ nun kemikleşmiş sorunlarını çözerek tarihi yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Cılızlar Deresi üz

Geleceğe dönük alt yapı çalışmalarını Ordu’nun her bölgesinde sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü, Mesudiye ilçesi Üçyol Mahallesinde iç

     Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) başlattığı alt yapı seferberliğini Ünye ilçesi Devrent Sahilinde sürdürüyor.     &n