ALTINORDU İLÇESİ MUHTARLARI İLE BİR ARAYA GELİNDİ

20 Haziran 2019 Perşembe

Haberi Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Üst Yönetimi ve Altınordu Kaymakamlığı, İlçede görev yapan Muhtarlarla bir araya geldi.
OSKİ Genel Müdürlüğü Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, OSKİ Genel Müdürü Murat Us, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Akyurt, OSKİ Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Özkan ve Cem Ertan ile ilgili Daire Başkanları, Şube Müdürleri ve Muhtarlar katılım sağladı.
MUHTARLARIN SORUNLARI DİNLENDİ
Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten tarafından yapılan açılış konuşmasında; “OSKİ’ nin faaliyetleriyle ilgili bölgelerinizde yaşadığınız genel sorunları görüşeceğimiz bir toplantı olacak “ dedi. Ardından söz alan Genel Müdür Murat Us; “Öncelikle Muhtarlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Mahalle Muhtarları bizim çalışma arkadaşlarımız. Engebeli ve dağınık bir yerleşime sahip sahada zor şartlar altında içme suyu ve alt yapı hizmeti veriyoruz. Öncelikle en acil olanlardan başlayarak tüm sorunları çözeceğimize inanıyoruz.“ dedi.
OSKİ’NİN FAALİYETLERİ MUHTARLARA ANLATILDI
Toplantının ikinci aşamasında Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan tarafından OSKİ Genel Müdürlüğü’nün kurumsal yapısını, işleyişini, faaliyetlerini ve yatırımlarını anlatan bir sunum yapıldı. Sunumun ardından muhtarlara söz hakkı verilerek kendi mahallelerine ait talepleri ve genel sorunlarla ilgili soruları alındı. Her sorulan soru ve talebi not alarak cevaplayan Genel Müdür Murat Us şunları ifade etti: “Hizmet verdiğimiz alanın engebeli ve dağınık bir yerleşime sahip olması sebebiyle hasarların tespiti ve onarımı için daha fazla zaman harcıyoruz. Muhtarlarımızın özellikle kaçak su kullanımı konusunda Kurumumuza destek olmalarını bekliyoruz. ALO 185 hattımıza iletilen ihbar ve talepleri değerlendirerek mümkün olabilen en kısa zamanda gerekli çalışmaları yapıyoruz .” dedi.
KARŞILIKLI FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI
Toplantının son bölümünde köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinin abonelik durumları, münferit noktalardaki içme suyu sorunları ve kent merkezindeki mahallelerde arızaların yapılma süreçleriyle ilgili karşılıklı fikir alışverişi yapıldı. Toplantı toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından  sona erdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ


DİĞER HABERLER


Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat Us, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci ile birlikte; İlçenin içme suyu sistemini, tesislerini ve göletlerini yerinde inceledil

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştirdiği faaliyetlerin anlatıldığı koordinasyon toplantısını gerçekleştirdi. OSKİ Genel

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Altınordu ilçesinin içme suyu hizmetini sağlayan ana içme suyu hattındaki çalışmalarını 17 saatte tamamladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürü Murat US, saha çalışmalarını Kumru, Korgan ve İkizce ilçelerinde sürdürdü. İlçelerdeki su kaynaklarını ve tesi

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Ünye ilçesinin cazibe noktalarından biri olan Asarkaya Kent Ormanı’nı içme suyuna kavuşturuyor. BÖLGEDE HAF