OSKİ 2018 YILI KASIM AYI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

15 Kasım 2018 Perşembe

Haberi Paylaş

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) 2018 yılı Kasım Ayı olağan genel kurul toplantısını Büyükşehir Belediyesi toplantı meclis salonunda gerçekleştirdi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Engin Tekintaş başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe belediye başkanları, meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı. OSKİ adına; Genel Müdür Fatih Yürük, Genel Müdür Yardımcıları Mustafa Özkan ve Cem Ertan, Yönetim Kurulu Üyeleri Arif Gündüz ve Mahmut Ali Akkiraz ile daire başkanları, şube müdürleri ve ilgili personeller katılım sağladı.
OSKİ’ NİN ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ
Toplantı Genel Müdür Fatih Yürük tarafından kurumun 2014 ve 2018 yılları arasında yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı sunum ile başladı. Yapılan yatırımlar ve işletme faaliyetleri hakkında bilgi veren Yürük, 2014 yılından bugüne kadar Ordu geneline; 2.230.059 metre içme suyu hattı, 168.400 metre kanalizasyon hattı, 44 adet su alma yapısı, 136 adet içme suyu deposu, 21 adet arıtma tesisi (içme ve atık su) yapılarak Ordu’ya kazandırıldığını belirtti. Ayrıca işletme faaliyetleri kapsamında, 2014 yılından bugüne kadar Ordu genelinde; 126.660 adet içme suyu arızası, 17.501 kanalizasyon arızası ile 123.546 adet kanal temizleme faaliyetlerinin yapıldığının bilgisini verdi. Yapılan sunumda kurumun gelecekte 5 yıllık yatırım planlamasına da yer verildi.
AMACIMIZ HALKIN MEMNUNİYETİ EN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKARMAK
Yapılan bilgilendirme sunumunun ardından Başkan Engin Tekintaş bir değerlendirme konuşması yaparak şu ifadelere yer verdi: “OSKİ’ nin yaptığı içme suyu ve kanalizasyon hatları, depolar, arıtma tesisleri ve diğer yatırımlarıyla birlikte büyük bir yatırım programı içinde olduğunu görüyoruz. Mümkün olduğunca arızalarla ilgili anında yapım süresi ve geri bildirim planlamasıyla yeni bir çalışması yapıyoruz. Su ve Kanalizasyon İdaremiz ağır bir yükü taşıyan kurumlarımızdan biri oldu. Özellikle nüfusun yoğun olduğu Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerimizde suyun maliyetini azaltarak en kaliteli bir şekilde vatandaşlarımıza içme suyu hizmeti sağlayacağız. Fatsa İlçesi ile ilgili Şahsene Deresi üzerine yapmayı düşündüğümüz bir proje üzerinde DSİ ile görüşmelerimiz devam etmektedir.  Yine kanalizasyon ile ilgili coğrafyanın şartlarına göre hatlar, fosseptik çukurları ve arıtma tesisleri yaparak çözüm bulmaya çalışacağız. Amacımız OSKİ’ nin faaliyetleri ile ilgili halkın memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmak “ şeklinde konuştu.
Toplantının sonunda gündem maddeleri görüşüldü ve ilgili maddeler üyelerin oylarıyla karara bağlandı. Soru-cevap ve temenni konuşmalarının ardından toplantı sona erdi.

FOTOĞRAF GALERİSİ


DİĞER HABERLER


Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), Altınordu İlçesine bağlı Yukarıtepe Mahallesinin ana içme suyu şebeke ve isale hatlarını yeniliyor. Ordu genelinde iç

Ordu Büyükşehir belediyesi Su ve kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ) Gülyalı İlçesi Turnasuyu Mahallesinde kanalizasyon hattı çalışmalarına başladı. Gülyalı İlçesine bağlı Turn

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (OSKİ), içme suyu çalışmalarını Ulubey İlçesi Fındıklı ve Doğulu Mahallelerinde sürdürüyor. Ordu genelinde sü

BAŞKAN TEKİNTAŞ, HALKIMIZIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMAYA ÇALIŞYORUZ   Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, vatandaşların taleplerine kayıtsız kalmadı. Başkan Tekintaş, vatandaşların beklentisi doğrultusunda su fiyatl

OSKİ Genel Müdürlüğü’nün düzenli olarak tertiplediği kurum içi aylık koordinasyon toplantısına Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş katılarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.